close
Info
close
close
My shopping cart

Your Shopping Cart is empty...

Total:
0
close
My favourites
Your list of favourites is empty
close

LANGUAGES

France
English Version
België
Nederland
Luxembourg
Portugal
Italia
Deutschland
Österreich
España
favorite_border
favourites
icon-cart
Basket
close
filter_list

Testimony
CORK GREASE UNIT
D'addario - Rico CORK GREASE UNIT
Woodbrass price
4.90 €
icon-cart Add
favorite_border
5,0 /5
Quality
fullfullfullfullfull
Quality / price
fullfullfullfullempty
Use
fullfullfullfullfull
Very good quality Price a bit high compared to other products of the same type
Quality
fullfullfullfullfull
Quality / price
fullfullfullemptyempty
Use
fullfullfullfullfull
Verified
Posted on 27 Jun 2023
By Bernard YTHIER

No comments on this product
Quality
fullfullfullfullfull
Quality / price
fullfullfullfullfull
Use
fullfullfullfullfull
Verified
Posted on 18 Jun 2023
By Leon Leynen

Compliant grease
Certified
Posted on 02 Mar 2023
By Patrice C.

First time using this grease. Seems to be of very good quality. Attracted by the use of natural ingredients. Price-wise, it is more expensive than the one I usually use, also of very good quality. Moreover, question regarding the price for a pack of 12 tubes: if I analyzed correctly, 74.00 €/12 = 6.16 € per tube whereas the single tube costs 4.90 €. So what is the point of buying in bulk? What is also the point of offering bulk sales?
Quality
fullfullfullfullfull
Quality / price
fullfullfullfullempty
Use
fullfullfullfullfull
Verified
Posted on 24 Feb 2023
By Annick

thumb_up